Правила поведінки здобувачів освіти
комунального закладу "Кошарський ліцей Роздільнянської міської ради Одеської області"

Правила поведінки учасників освітнього процесу комунального закладу "Кошарський ліцей Роздільнянської міської ради Одеської області" (далі – «Правила») базуються на чинному законодавстві України та затверджені наказом директора Кошарського ліцею від 01.09.2023 №78-ОД "Про створення безпечного освітнього середовища та попередження і проти дії булінгу (цькуванню)"

Мета «Правил» - впорядкувати відносини між учасниками освітнього процесу на принципах:
законності;
демократії;
рівності учасників освітнього процесу;
взаємній повазі, гідності;
відповідальності сторін.

«Правила» розроблені при участі адміністрації школи, педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громадськості.

«Правила» затверджуються рішенням ради школи та вводяться наказом директора школи. Зміни та доповнення до «Правил» вносяться за рішенням ради школи. Ініціатором внесення змін може бути будь який учасник освітнього процесу.

Дія правил розповсюджується на всіх учасників освітнього процесу. Учасниками освітнього процесу є:
- адміністрація школи (директор, заступник директора з навчально-виховної роботи, педагог-організатор);
- педагогічний персонал школи;
- здобувачі освіти ( учні школи);
- батьки учнів школи.

Ми – у безпеці

1.Ми вважаємо, що цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

2.Ми впевнені, що булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.

3.Ми знаємо, що школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

4.Ми поводимо себе так, що кожен у класі почуває себе у безпеці, тому ніхто нікого не кривдить.

5.Ми поважаємо право на власність і без дозволу не беремо чужі речі, не відбираємо, не ламаємо, не ховаємо, не псуємо або викидаємо їх.

6.Ми не боїмося висловлювати свою думку з будь – якого питання і бути осміяним.

7.Ми вирішуємо конфліктні ситуації шляхом переконань, без застосовування сили, агресії для вирішення будь - яких проблем.

Ми – ввічливі:

1.Ми виявляємо повагу один до одного, до вчителів, працівників школи, ми уважні і ввічливі з оточуючими людьми, поважаємо їхню думку, вміємо їх вислухати і зрозуміти.

2.Ми всі виховані, пунктуальні, не допускаємо запізнень, як на початок робочого дня, так і на кожен урок чи будь який інший захід в школі. В крайньому випадку попереджуємо інших про можливість затримки.

3.Ми спілкуємося рідною мовою, без використання ненормативної лексики, лихослів’я .

4.Ми хороші товариші, справжні друзі, допомагаємо батькам та вчителям, піклуємося про старших і молодших, є прикладом дисциплінованості та культури поведінки

5. Ми поводимося в школі та поза школою так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.

6.Ми ввічливо розмовляємо, чуємо вчителя, поводимось так, щоб чути своїх товаришів.

7.Ми піклуємось про те, що нас оточує (школа, навчальні кабінети, книги, меблі тощо).

8.Ми спілкуємося без конфліктів. Якщо виникає конфліктна ситуація, ведемо себе ввічливо, тактовно. Якщо конфлікт не вдається вирішити швидко, звертаємося за допомогою до класного керівника, вчителя, адміністрації школи, старших.

9.Ми кожен - особистість, яка відповідає за свої слова і вчинки, не обманюємо, завжди говоримо правду.

10.Ми не говоримо позаочі про людину.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні:

1.Ми завжди старанно готуємося до уроків, виконуємо належним чином домашнє завдання, активні на уроках.

2. Ми розвиваємо свої здібності, бережемо та укріплюємо своє здоров'я, систематично займаємося фізичною культурою та спортом, технічною та художньою творчістю, більше читаємо, доцільно використовуємо вільний час.

3.Ми утримуємося від виходу з класу під час уроків. В разі необхідності робимо це тихо, максимально швидко виходимо та повертаємося. Такою можливістю не зловживаємо.

4.Ми носимо в школу мобільні телефони, смартфони, планшети. Під час уроку встановлюємо беззвучний режим, користуємося гаджетами в якості органайзерів, для пошуку потрібної інформації .Особисті дзвінки здійснюємо під час перерви.

5.Ми дбайливо ставимося до зовнішнього виду, проявляємо гарний смак в одязі, дотримуємося ділового стилю. Одяг та взуття завжди чисті та охайні. Святковий дрескод - вишиванка або принцип «темний низ – світлий верх».

6.Ми вміємо самовиражатися за допомогою стилів зачісок, обираємо ту зачіску, з якою почуваємося впевнено, використовуємо самий м'який і непомітний вид мейк-апу.

7.Ми пам’ятаємо, що завжди модно бути здоровим, вести здоровий спосіб життя.

8.Ми бережливо ставимося до своїх особистих речей, в тому числі до гаджетів, несемо особисту відповідальність за їх використання та збереження.

9.Ми несемо відповідальність за збереження шкільного майна. У випадку зумисного псування чи нищення шкільного майна, ми ремонтуємо або замінюємо дане майно в повній мірі особисто або за допомогою батьків.

10.Ми економно використовуємо матеріальні ресурси (електроенергію, воду, тепло та інше), підтримуємо санітарний стан приміщень школи та прилеглої території. Сміття сортуємо та викидаємо в призначеному місці.

11.Ми активні учасники життя школи, вносимо пропозиції та побажання в роботу школи

ГОЛОВНЕ:

1.Намагайтесь жити так, щоб людям поруч з вами було добре.

2.Під час звернення до людини, посміхніться їй: адже добрі стосунки починаються з посмішки.

3.Навчіться радіти не лише своїм успіхам, але й успіхам однокласників та друзів.

4.Ніколи нікому не заздріть та не зраджуйте: це відштовхує людей і руйнує стосунки.

5.Намагайтесь прийти на допомогу людині, не чекайте, доки вас про це попросять.

6.Якщо Вам буде погано, не поспішайте звинувачувати в цьому інших, вчіться терпіти неприємності: погане швидко проходить.

Кiлькiсть переглядiв: 375

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.