Поглиблений інтерес молоді до знань та культурного надбання багатьох поколінь – характерна прикмета сучасності. І коли процеси державотворення в Україні набули незворотного спрямування виникли й нові підходи до виховання школярів, формування нової генерації з державницьким мисленням. І цю функцію з впевненістю виконує шкільний музейний куточок, який є як науково-дослідницьким так і культурно-освітницьким осередком, й допомагає поширювати знання й проводить виховну роботу серед школярів. Благодатна, дарована Богом земля, з родючими чорноземами і блакитними глибинами водойм, перспективним сьогоденням і крилатим майбутнім - це наш рідний край. Підтвердження цим словам отримуємо, коли потрапляєш до нашого музейного куточка.

Робота по збору матеріалу була розпочата 07 жовтня 2014 року вчителем історії та правознавства Стефанюк Н.І. Шкільний музейний куточок Кошарської ЗОШ І-ІІІ ступенів історико-краєзнавчого профілю. Рішення про створення музею прийнято дирекцією школи за ініціативою педагогічного колективу та вчителя історії і правознавства - Стефанюк Надії Іванівни.

Головною метою діяльності музейного куточку є:

1) розвиток творчих інтересів школярів до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької роботи;

2) формування патріотичних почуттів серед молодого покоління, розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України;

3) допомога педколективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами;

4) проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та жителів села.

Робота музею організовується на основі самоврядування, вищим керівним органом якого є рада музею.

Музейні експозиції тематично зібрані за такими напрямками:

1) фотовиставка історії села «Моє рідне село».

2) Фотовиставка «Афганістан».

3) «Голодомор 1932-1933р.р.».

4) «Безсмертний подвиг нашого народу» (Друга світова війна).

5) Виставка експонатів «Відлуння війни»

6) Зберігаються цікаві експонати: прядка, куделя, праска, глиняний посуд, дерев’яні ложки, маслоробня.

Музейний куточок створювався спільними зусиллями вчителів і дітей, спонукуючи тим самим до самоосвіти не тільки учня, але й самих вчителів.

Фонди музею складають експонати, подаровані жителями села, а також речі, зібрані педагогічним колективом та учнями. Основні фонди музейного куточка складаються з оригінальних пам’яток історії та культури, в допоміжних експонуються і зберігаються копії. В музейному куточку вчителі проводять уроки, проводяться різноманітні виховні заходи.

На основі зібраних матеріалів розроблені уроки з історії України, української літератури, географії, обслуговуючої праці, народознавства тощо:

1)“Історія заснування села Кошари ”;

2)“Література рідного краю”

3)“Мікротопоніми мого краю”

4)“Побутова культура українців.”

Музей - місце сприяння виховання свідомого, шанобливого ставлення до історичної спадщини, збереженої у вигляді матеріальних пам'яток і інформації писемних джерел, саме він сприяє залученню учнів для культурної спадщини минулого, формуванню інтелектуального і духовного багатства особистості.

В школі музейний куточок використовується в значному розширенні і поглибленні знань учнів, розвитку їхньої пізнавальної, пошукової та творчої самодіяльності.

Мета і завдання музейного куточка — сприяти формуванню в учнів патріотизму, розширенню їхнього світогляду і вихованню пізнавальних інтересів і здібностей, розвитку суспільно-політичної активності, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи, вдосконаленню навчально-виховного процесу. Він є базою для здійснення краєзнавчого принципу у навчанні та вихованні школярів.

Кiлькiсть переглядiв: 393

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.